YouthCup 2024

Uczniowie z klas DP1( Tomek R., Jakub R., Ksawery L., Mikołaj M., Stanisław D., Jan C.)zorganizowali największy turniej piłki nożnej dla warszawskich licealistów – YouthCup 2024. W dniach 4-6 czerwca na boiskach stadionu Hutnik – jednym z bardziej nowoczesnych obiektów piłkarskich w Warszawie, odbyły się rozgrywki z udziałem 12 drużyn (ponad 240 osób) z całej Warszawy. Reprezentacja 2 SLO doszła do ćwierćfinałów.

YouthCup 2024 jest kolejną akcją, po projekcie PO-MOC, podjętą dla wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Organizatorzy przekonani są, że w zdrowym ciele panuje zdrowy duch!

Współorganizatorami wydarzenia była fundacja Legii Warszawa oraz Raszyńska IB, a  honorowy patronat sprawował marszałek województwa mazowieckiego. Transmisję turnieju na żywo emitował kanał Youtube. Mecze sędziowali profesjonalniści z dostępem do VAR-u. Na Instagramie w ciągu dwóch tygodni, filmiki o turnieju zebrały ponad 125 tysięcy wyświetleń. Pula nagród wynosiła w sumie ponad 2000 złotych.

Team organizacyjny wysyła szczególne pozdrowienia i podziękowania Mikołajowi Makoszowi i już myśli o przyszłorocznych zmaganiach piłkarskich i jeszcze lepszych wynikach!

(tekst: Tomasz R. redakcja: Beata Ciacek; zdjęcia: Autor Nieznany)

WRÓĆ DO AKTUALNOŚĆI