Wiele punktów widzenia

19 czerwca w Domu w Alejach (Dom Kultury Śródmieście) przy Alejach Jerozolimskich 2 odbył się wernisaż wystawy końcoworocznej Visual Arts grup DP1 oraz pre-DP2 pod tytułem Mnogość punktów widzenia, przygotowanej pod kierunkiem Olgi Grudzińskiej i Katarzyny Gągol. W atmosferę obcowania ze sztuką wprowadził widzów koordynator Tomasz Mazur, który nawiązał w słowie wstępnym do niemieckiego filozofa Friedricha Schellinga. Twierdził on, że sztuka, a nie nauka jest najwyższą formą poznania. Schelling uważał, że nauka rozkłada świat na części, a właśnie sztuka potrafi złozyć go w całość, że tylko w doswiadczeniu estetycznym przeżywamy jedność całości, tylko w nim odczuwamy świat jako spójną rzecz. Kordynator gratulował artystkom odwagi i dziękował za ich trud, dzięki któremu odbiorcy mogą kontemplować jedność rzeczywistości. Głos zabrały też pani dyrektor domu kultury oraz Ola Grudzińska i Katarzyna Gągol, podkreślając jak odważne jest poszukiwanie własnego stylu oraz eksperymentowanie ze środkami wyrazu.

(tekst: Beata Ciacek; zdjęcia: Beata Ciacek)

WRÓĆ DO AKTUALNOŚĆI