Szczęście wymaga wysiłku

,,Starość we wszystko wierzy, wiek średni we wszystko wątpi, młodość wszystko wie”. Cytatem z Oskara Wilde’a dyrektor Anna Sobala – Zbroszczyk rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego. Zachęcała uczniów, aby dokładali starań ku zmienianiu świata.  ,,Musimy zrobić wszystko aby świat był lepszy i to jest wasze dzieło” skonstatowała.

Paweł Wołowski nawiązał do historycznego wydarzenia otrzymania przez Ukrainę statusu kandydata do członkostwa w Unii Europejskiej i zwrócił uwagę na rolę Polski jako bramy dla Ukrainy w dołączaniu do wspólnoty państw europejskich. Koordynator Tomasz Mazur ustami Miszy Tomaszewskiego nawiązał do Seneki, który zapewniał, że szczęście wymaga wysiłku. Wakacje są zatem rodzajem pracy nad sobą, aby napełnić się żywą i radosną energią. Koordynator życzył też wszystkim, aby robili rzeczy, które lubią.

Dyrektor Anna Sobala-Zbroszczyk podziękowała Zbyszkowi Struckiemu, dawniej uczniowi 2 SLO z aspiracjami politycznymi, za wieloletnią współpracę i wraz z Olgą Masiuk życzyły mu w imieniu całej społeczności szkolnej sukcesów w podbijaniu świata. Na Solcu otworzyliśmy salę Zbyszka na otarcie łez! Pani Dyrektor podziękowała także za liczne tegoroczne inicjatywy:  za udział w konferencji w formule prawniczej JASMOOT, za TEDx, za Warsaw Schools Tournament w ramach akcji ,,Zwolnieni z teorii”, za Popołudniki na Solcu ( spotkania integracyjne dla nowych uczniów z Ukrainy) oraz w imieniu Mikołaja Zapalskiego wyróżniła dwa projekty z Group 4Project.  Switłana Kiszko nagrodziła zwycięzców w konkursie recytatorskim, a Wioletta Handzel wręczyła nagrody dla drużyn piłkarskich i siatkarskich. Całość uroczystości zakończył występ uczniowskiego zespołu muzycznego. Dobrych wakacji i szczęśliwego  powrotu  do 2 SLO!

(tekst: Beata Ciacek; zdjęcia: Jan Wilamski, Beata Ciacek)

WRÓĆ DO AKTUALNOŚĆI