Koniec pewnego etapu podroży

„Pielęgnujcie postawę refleksyjną starannie przez całe życie” – zachęcał Tomasz Mazur – Koordynator IB podsumowując kończący się, czteroletni czas nauki w oddziałach międzynarodowych uczniów klas maturalnych. Podziękował wszystkim uczniom za współtworzenie szkoły i zapewnił słowami Heraklita z Efezu, że ,,choćbyś wszystkie przeszedł drogi, nie dotrzesz do granic duszy; taka w niej głębia”.

Wychowawcy – Lidia Ślubowska-Kośnik i Franciszek Fijałkowski-Woyciechowski wspominali początkowy okres szkoły, wyjazd integracyjny, czas pandemii, naukę w DP. Wszystko zaczęło się od deszczu, pytań o zaliczenie CAS-u, cichych wieczorów, gry w mafię i papier, kamień, nożyce. Potem nadszedł czas ciemnych ekranów w pandemii i uwag o wykonywaniu ćwiczeń na zajęciach WF-u bez koszulki.  Izolacja w domach na szczęście dobiegła końca, a w maju wszyscy razem wyjechali na żagle, pozbawieni dostępu do telefonów komórkowych. Na zakończenie wychowawcy zapewnili wychowanków, że wspólnie przeżyty czas zostanie we wszystkich na zawsze i ,że chociaż wychodzą do innego życia, w którym czeka ich dużo dobrych, ale i trudnych chwil, to zawsze mogą wrócić do szkoły, do życzliwych im osób. Każdy uczeń został obdarowany pluszowym zwierzęciem, dobranym indywidualnie, lecz sposób wyboru zwierzaka pozostanie tajemnicą na resztę życia. Franciszek Fijałkowski-Woyciechowski zachęcił absolwentów do poszukiwań  i spotkań: ,,zgadujcie przyczynę i odwiedzajcie nas”.

Maciej Dąbski pożegnał maturzystów cytatem z Romana Ingardena o budowaniu trwałego ,,ja” na całe życie. Absolwentka Gabriela S. przyrównała 2SLO do Hogwartu, podziękowała  nauczycielom za inspirację i zaangażowanie i wyraziła mocną wiarę w możliwość zdobycia dwudziestu czterech punktów na maturze. Absolwenci przygotowali także quiz Kahoot dla nauczycieli sprawdzający ich wiedzę o maturzystach. Pierwsze miejsce zajęli wychowawcy, drugie Olga Masiuk, a trzecie Mateusz Pencuła.

W koncercie pożegnalnym wystąpiła Ola S. , Delphine Wartelle z zespołem, Jan W. i Matylda M.

(tekst: Beata Ciacek; zdjęcia: Beata Ciacek)

WRÓĆ DO AKTUALNOŚĆI