Hic et nunc

24 listopada odbył się wernisaż wystawy p. t. „Me & Environment” przygotowanej przez uczennnice DP1 pod kierunkiem Julii Łukasiak. Efektem pracy od początku semestru są dzieła sztuki wykonane przy wykorzystaniu wielu technik: odlewu gipsowego, kolażu, linorytu, rysunku tuszem i pastelami, wydruku cyfrowego, fotografii, malarstwa farbami akrylowymi i olejnymi. Różnorodne formy artystyczne przedstawiają indywidualną interpretację tematyki wystawy. Są tu odniesienia do kwestii ekologicznych, do znaczenia problemu tożsamości oraz do sposobów postrzegania życia codziennego.

Koordynator Tomasz Mazur otwierając wystawę wyraził zadowolenie i dumę z artystycznej działalności uczniów i podkreślił jak ważna jest oryginalność artystycznej perspektywy, pogłębiającej nasz sposób postrzegania rzeczywistości.

Julia Łukasiak wraz z Aleksandrą W. zachęciły do interaktywnego odbioru wystawy, do czerpania radości z wysiłku i myśli zaangażowanej w tworzenie prac.

(tekst: Beata Ciacek, współpraca: Julia Łukasiak i Aleksandra W.; zdjęcia: Beata Ciacek; Julia Łukasiak; plakat: autor nieznany)

WRÓĆ DO AKTUALNOŚĆI