Czas na chwilę zadumy i wspomnień

Istniejemy, póki ktoś o Nas pamięta.

Carlos Ruiz Zafón

Za nami dwa ważne dla wielu z Nas dni – 1 i 2 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki.

5 listopada minęło trzy lata od śmierci Artura Kozłowskiego, nauczyciela matematyki w naszej szkole, ale także entuzjasty szeroko rozumianej edukacji obywatelskiej. Dla Nas wszystkich, tych, których uczył, a także Jego koleżanek i kolegów, było jasne, że jeżeli coś ważnego zdarzyło się w przestrzeni publicznej, to Artur na pewno wyrazi swoje zdanie  i wspomni o tym, także na lekcji matematyki. Artur zawsze mówił o tym, że przesłaniem naszej szkoły jest nie tylko uczenie i wychowywanie, ale także wspieranie talentów. Gdy zabrakło Go wśród Nas, pamiętamy, o czym tak często mówił, i co roku staramy się spełniać jego marzenie, wspierając młode talenty w ramach Funduszu Stypendialnego imienia Artura Kozłowskiego.

Niecałe półtora roku temu – 20 stycznia 2022 r. odszedł z naszego grona Paweł Afelt, znany w 2 SLO jako nauczyciel informatyki, ekonomii, a także przez wiele lat – administrator Librusa. Paweł był marzycielem, entuzjastą niezwykłych wypraw rowerowych i zwolennikiem „oswojenia” komputera już wiele, wiele lat temu. Teraz, wchodząc do pracowni komputerowej, nota bene jego imienia, można przypomnieć sobie postać Pawła, patrząc na charakterystyczną fotografię – On i góry, które tak uwielbiał.

Wszystkich Was – Nasze uczennice i absolwentki, Naszych uczniów i absolwentów, rodziców, nauczycielki i nauczycieli oraz przyjaciół naszej szkoły prosimy, szczególnie w Zaduszki, o chwilę zadumy nad tymi, którzy jeszcze tak niedawno byli wśród Nas.

Elżbieta Tyszko-Kulik
31 października 2023

(tekst: Elżbieta Tyszko-Kulik; zdjęcia: Jakub W., Marcin Krupowicz)

WRÓĆ DO AKTUALNOŚĆI