Znajdziesz tu teksty o książkach ze szkolnego księgozbioru.
Zajrzyj do biblioteki na Solec 48, wypożycz książkę i czytaj!

Niealgorytmiczne podstawy naszego myślenia
Chociaż niełatwe dla laika jest przedzieranie się przez wszystkie trudne do pojęcia zagadnienia z działu fizycznego opisu świata, to jednocześnie wielce fascynujące. Z dialogu pomiędzy dziennikarzem Jerzym Sosnowskim a fizykiem teoretycznym Krzysztofem Meissnerem można w skró…

,,Linia podziału między dobrem i złem przecina serce każdego człowieka”*
Autorzy dokonują odważnej próby zdefiniowania i przeciwstawienia się niepokojącym trendom społecznym drugiej dekady XXI wieku. Greg Lukianoff i Jonathan Haidt z chirurgiczną precyzją przedstawiają zmiany w funkcjonowaniu społeczności amerykańskich wyższych uczelni, zmiany s…

,,Nie dopinam skafandra…”*
Autobiograficzna książka Elizy Kąckiej to dużo więcej niż opowieść o rodzinie, o więzi z córką, o doświadczeniu bycia matką dziecka w spektrum. Kącka zabiera nas w epicentrum walki o godną egzystencję. Oczami autorki oglądamy niezwykłą codzienność domów w Lidzbark…

Wolność to śmiertelne zagrożenie
W książce Piotra Skwiecińskiego czytelnik przygląda się Rosji, jej teraźniejszości, jej historycznym uwarunkowaniom, jej schizofrenicznemu łączeniu wzajemnie wykluczających się tradycji, jej obsesji obrony przez tzw. kolektywnym Zachodem, jej zauroczeniu doświadcz…

Przeciw naszej cywilizacji
Aleksander Wat i jego książka,, Mój wiek” to absolut świadectwa historycznego jednostki. Wat w 1964 roku, podczas pobytu w Berkeley, zmagając się z poważną chorobą, w celach terapeutycznych zaczyna nagrywać swoje wspomnienia, rozmawiając z Czesławem Miłoszem. Wspólnie z…

,,Nie wolno idealizować byle czego…”*
Szkice piórkiem Andrzeja Bobkowskiego to najwybitniejsza XX-wieczna diarystyka polska. 26-letni ekonomista, absolwent SGH w Warszawie w marcu 1939 roku wyjeżdża wraz żoną do Paryża , gdzie zastaje go wybuch wojny. Zachowane zapiski zaczynają się 20 maja 1940 i koń…