Basketmania i akcja charytatywna Wrzuć Pieniądz

W ramach tygodnia świątecznego w 2SLO, w środę, 20.12, odbyła się pierwsza edycja sportowo-charytatywnej imprezy zatytułowanej Basketmania. W ramach wydarzenia na sali gimnastycznej odbył się turniej koszykówki 3 na 3 oraz akcja charytatywna Wrzuć Pieniądz. Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn, które w emocjonujących meczach pokazały nie tylko piękno sportu, ale także rywalizacji opartej na wzajemnym szacunku. Podium turnieju przedstawia się następująco:

·         Pierwsze miejsce: klasa 2R (Jan M., Michał K., Alex U., Ignacy M., Mateusz G.)

·         Drugie miejsce: klasa 4B (Michał M., Mikołaj K., Kacper S., Bruno S.)

·         Trzecie miejsce: klasa 3B (Mikołaj B., Mateusz K., Feliks I., Jan C.) i nauczyciele (Wojciech Świątek, Tomasz Mazur, Marcin Krupowicz oraz w ramach uczniowskiego wsparcia, Juliusz W.)

Zwycięzcy turnieju odebrali z rąk pani dyrektor Anny Sobali-Zbroszczyk puchar, który do przyszłego roku, czyli kolejnej edycji turnieju, trafi do Oddziałów Międzynarodowych naszej szkoły.

W przerwach pomiędzy meczami członkowie społeczności szkolnej mieli okazję wziąć udział w akcji charytatywnej Wrzuć Pieniądz. W trakcie dwóch minut należało trafić jak najwięcej rzutów osobistych. Każdy rzut sponsorowany był przez jakiegoś darczyńcę kwotą minimum 5 zł. W ramach akcji zebraliśmy pokaźną kwotę, która przeznaczona zostanie na coroczną wizytę w naszej szkole dzieci z Domu Dziecka w Zwierzyńcu. Serdecznie dziękujemy wszelkim darczyńcom, uczestnikom akcji, zawodniczkom i zawodnikom za życzliwość oraz wspaniały czas spędzony w sportowej atmosferze.

(tekst: Marcin Krupowicz; plakat: Hanna K., zdjęcia: Maja B.)

WRÓĆ DO AKTUALNOŚĆI