2SLO najlepszym liceum na Igrzyskach Zimowych w Zakopanem 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Zakopanem. Przez cztery dni rywalizowali z wieloma liceami z całej Polski, uczestniczyli w treningach, a przede wszystkim spędzili miło czas, łącząc sportową rywalizację z innymi przyjemnościami. Zmagania sportowe rozpoczęli  we wtorek 28 lutego, od biegówek. Wielu uczestników zaskoczył dystans biegu – tylko trzysta metrów, więc różnice w wynikach czasowych wynosiły zaledwie setne sekundy. To nie stanęło naszym dzielnym zawodnikom i zawodniczkom na przeszkodzie i w kategorii damskiej zajęliśmy pierwsze pięć miejsc, a w kategorii męskiej drugie, trzecie i czwarte miejsce.  

Kolejny dzień zawodów był również wielkim wyzwaniem, odbyła się rywalizacja z łyżwiarstwa szybkiego, na torze w Nowym Targu. Pomimo dużej konkurencji udało się nam zdobyć pierwsze cztery miejsca w kategorii damskiej i czwarte i piąte miejsce w męskiej.  

W czwartek przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany element igrzysk- narciarstwo zjazdowe. Licealiści rywalizowali w Suchym, pokonując specjalnie przygotowany slalom gigant. W tej konkurencji dziewczyny z naszej szkoły zupełnie zdeklasowały rywalki, zajmując aż sześć pierwszych miejsc. Chłopcy też  osiągnęli niezłe wyniki – uplasowali się na trzeciej i piątej pozycji.  

Na koniec igrzysk, tuż przed ceremonią dekoracji, uczniowie Dwójki pokazali swoje umiejętności na snowboardzie, zajmując trzecie, czwarte i piąte  miejsce w damskiej kategorii i szóste w męskiej.  

Wiele, świetnych wyników w pojedynczych konkurencjach doprowadziło naszych sportowców do znakomitych wyników w podsumowaniu wszystkich konkurencji. Pierwsze pięć miejsc w damskiej kategorii zajęły oczywiście nasze uczennice. 

Najlepszą zawodniczką igrzysk w kategorii licealnej została Zosia S., wicemistrzynią Basia K., a na trzecim miejscu stanęła Julka W.  

Na szczególne gratulacje zasługuje również Wojciech M., który został trzecim najlepszym zawodnikiem igrzysk.  

Tyle świetnych wyników uczyniło nasze liceum 2SLO, NAJLEPSZYM LICEUM na XXVI Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Zakopanem.  

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom.  

( tekst: Jakub W., redakcja: Beata Ciacek; zdjęcia: Jakub W.)

WRÓĆ DO AKTUALNOŚĆI